19.09.2017 OTVÍRÁME ZÚ!

Ve středu 27. 9. 2017 zahajuje svou činnost zájmový útvar Výrazový tanec a v pátek 29. 9. 2017 začíná TS Kanafas. Více informací v sekci Kroužky a Akce a kurzy.

15.09.2017 Stěhování DDM Hrabinská a pokladny.

Vážení rodiče a příznivci DDM. Dáváme na vědomí, že dochází k postupnému stěhování DDM Hrabinská do prostor Albrechtovy SŠ na ulici Frýdecká 32 (modrá budova). Stěhování bude probíhat ve více etapách. Od 25.9.2017 bude přestěhována na novou budovu POKLADNA, ředitelství a ekonomický úsek. Platby v hotovosti už budou vybírány pouze na ulici Frýdecká 32. Informační schůzky k začátku školního roku proběhnou od 18.9. - 22.9.2017 ještě v prostorách Hrabinské 33. Od 25.9. - 1.10.2017 se budou dokončovat úpravy pronajatých prostor budovy na ulici Frýdecká. Po tomto termínu (od 2.10.2017) zde bude zahájena činnost těchto kroužků: Pastelka pro předškolní děti, Aj pro předškolní děti, DIPLOMAT ( divadelní soubor), všechny jazykové kroužky (AJ, Francouština, Španělština) a kroužek Improvizací k dobré mluvě. Činnost ostatních kroužků zůstává na Hrabinské zatím beze změn. Střediska Centra sportu ul. Slovenská beze změn a KVC Zelená beze změn. O dalších změnách s přesuny z Hrabinské ulice budete včas informováni. Děkujme za pochopení a trpělivost.

28.08.2017 Přihlašování dětí do kroužků a kurzů pouze on-line !!

Vážení rodiče, DDM spustilo předběžné přihlášení do kroužků a kurzů. Z technických důvodů se přihlašujte pouze on-line. Přihlašování na pokladně a výběr plateb za kroužky budou spuštěny od 25.9.2017. Prosíme Vás respektujte to. Děkujeme.

25.08.2017 Judo DDM

Vážení rodiče, chtěli bychom Vás informovat, že od září dochází k organizačním změnám v kroužcích Juda. Pan trenér Bc. L. Wiejacki se osamostatnil a založil svoji organizaci. DDM Český Těšín otevírá ve školním roce 2017/2018 pro děti tyto ZÚ Juda: 1. Judo přípravka úterý, čtvrtek – 16:00-17:15 – Centrum sportu , Slovenská 2. Judo začátečníci pondělí, středa – 16:30-18:00 – Centrum sportu, Slovenská Tyto kroužky povedou zkušení trenéři. Více informaci na www.ddmtesin.cz během měsíce srpna

24.08.2017 Ukončení akce " Prázdniny 2017"

Slavnostní ukončení pro všechny děti, které se zúčastnily „Prázdniny 2017“ a získaly aspoň 1 razítko, proběhne v kině Central dne 29. srpna 2017 v 17:00 hod, kde po slavnostním ukončení Prázdnin 2017 starostou města a předáním cen bude promítnut film. Prosím rodiče, aby si vyzvedli lístky v DDM Hrabinská 33, nebo alespoň zatelefonovali, kolik lístků se má rezervovat. Těšíme se na vaši hojnou účast.

Oznámení o realizaci nového projektu

30.06.2017

Kaj indži inači – u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska
ČÍSLO PROJEKTU CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000332

Město Cieszyn a COK Dom Narodowy Cieszyn ve spolupráci s projektovými partnery městem Český Těšín a Domem dětí a mládeže Český Těšín podali koncem března 2016 projektovou žádost pod názvem „Kaj indži inači – u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska“. v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014-2020. Ta byla následně Monitorovacím výborem doporučena k financování.

Cílem projektu je zvýšení turistické atraktivity na základě společné turistické nabídky budované okolo fenoménu a dědictví těšínské lidové kultury. Za tímto účelem vznikne společné Centrum Folklóru Těšínského Slezska, které bude místem prezentace a koordinace turistického produktu založeného na lidové kultuře Těšínského Slezska. Díky vytvoření Centra, které bude fungovat celoročně, dojde k prodloužení turistické sezóny, zejména v zimním období, kdy se nekonají jiné různé populární kulturní události, které by přitahovaly davy turistů do města nad Olší. Specifickým cílem projektu je přilákání nových turistů do města, kteří se díky komplementární a různorodé turistické nabídce zdrží v Cieszynie/Českém Těšíně na delší dobu, díky čemuž dojde k rozvoji služeb v oblasti cestovního ruchu. Rozvoj cestovního ruchu bude mít následně pozitivní vliv na růst počtu stabilních a trvalých pracovních míst.

Mezi hlavní úlohy partnerů bude patřit zmapování a vytvoření přeshraniční sítě spolupráce subjektů a osob, jejichž činnost směřuje k zachování a podpoře nehmotné lidové kultury na obou stranách hranice, a vytvoření co nejširší turistické nabídky zakládající se na tradičních kulturních hodnotách předávaných z generace na generaci.  Vznik společného Centra Folklóru Těšínského Slezska, které bude disponovat dvěma pobočkami: v Národním domě (Dom Narodowy) v Cieszyně a v Domu dětí a mládeže v Českém Těšíně. V obou pobočkách bude mít turista možnost aktivního zapojení se do workshopů, sám si bude moci vyzkoušet vypálit keramické nádobí nebo si na něm namalovat typický těšínský vzor pod odborným dohledem lektora.
Budou vytyčeny 3 přeshraniční turistické trasy propojující lidovou kulturu, typická místa a
osoby na území Cieszyna/Českého Těšína. Trasy budou propojeny mobilní aplikací a budou prvkem
městské hry, po jejímž absolvování bude turista v Centru odměněn drobným upomínkovým
předmětem s typickými těšínskými motivy.
Vytvořen bude společný turistický kalendář lidové kultury Těšínského Slezska - aktivity, které mají za cíl prezentaci a zpřístupnění hmotných a nehmotných elementů dědictví Těšínského Slezska turistům.

Fyzická realizace projektu byla zahájena 2. 1. 2017 a předpokládané datum ukončení realizace projektu je 29. 12. 2019. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj – Program Interreg V-A Česká republika-Polsko 2014-2020.
Finanční spoluúčast Evropské unie na podporovaném projektu v případě projektového partnera DDM Český Těšín činí 187 850 EUR. Finanční prostředky ze státního rozpočtu ČR činí 11 050 EUR. Celkové způsobilé náklady partnera projektu 221 000 EUR.

Lucie Bačíková
Koordinátor projektu