Novinky

28.03.2018 Velikonoční volno 29.3.-2.4.2018

Vážení rodiče ve dnech 29.3.-2.4.2018 se nekonají žádné kroužky. Přejeme Vám všem příjemné velikonoční svátky. Kolektiv DDM

01.02.2018 2. etapa stěhování DDM Hrabinská !!!!!

Vážení rodiče a příznivci DDM. Dáváme na vědomí, že dochází k postupnému stěhování DDM Hrabinská do prostor Albrechtovy SŠ na ulici Frýdecká 32 (modrá budova). Stěhování bude probíhat ve více etapách. V období jarních prázdnin bude probíhat stěhování druhé etapy DDM Český Těšín Hrabinská na Albrechtovu střední školu, Frýdecká 32. Po tomto termínu bude od 12.2.2018 na Albrechtově SŚ přestěhována a realizována činnost těchto kroužků: Kreativní tvoření, Netradiční techniky, Keramika Hrníček, Keramika rodiče s dětmi, oba kurzy keramiky pro dospělé. Současně přechází i kancelář s pracovnicemi Nikolou Hrivňákovou a Šárkou Godulovou. Na DDM Hrabinská prozatím zůstávají tyto kroužky: Mladý chovatel, Modeláři (lodní, letečtí, radiotechnici, plastikový a výroba hraček), Taneční kroužky (Mix dance, Výrazový tanec, Moderní tanec Pinkees, Šmoulíci, Mámo, táto hraj si se mnou!, Veselé cvičení, Irské tance, Mistr kuchař a Cukrárna u Niki). Vstupovat do prostor DDM Hrabinská "zámeček" budou žáci a rodiče bočním vchodem. Střediska Centra sportu ul. Slovenská beze změn a KVC Zelená beze změn. O dalších změnách s přesuny z Hrabinské ulice budete včas informováni. Děkujme za pochopení a trpělivost.

30.01.2018 POLOLETNÍ A JARNÍ PRÁZDNINY

Dne 2. února (pátek) jsou pololetní prázdniny a v termínu 5. - 9. února 2018 probíhají jarní prázdniny. Upozorňujeme, že v těchto dnech se nekonají zájmové útvary!

17.01.2018 Kurzy - volná místa

Volná místa můžete najít v těchto kurzech, které začly v lednu: Akrobacie na šálách pro začátečníky II., pokročilé II. a dospělé II., Fotografický kurz II., Koně (probíhající ve čtvrtek) a Sebeobrana pro veřejnost. Bližší informace k těmto kurzům najdete v sekci Akce a kurzy.

06.11.2017 Otvíráme nový zájmový útvar!

Vážení rodiče, otvíráme pro vás a vaše děti nový zájmový útvar MÁMO, TÁTO, HRAJ SI SE MNOU!, který je určený pro rodiče s dětmi ve věku 3 - 7 let. A na co se můžete těšit? - zpívání, tancování, cvičení, čtení, kreativní činnost, tvoření, kreslení, keramika a mnohem víc. Hrát si budeme, každé pondělí od 15:30 - 16:30 hodin v DDM na Hrabinské ulici. Cena: 600,- Kč/do května 2018 - dítě a rodič - dohromady Nutné přihlásit se: na www.ddmtesin.cz/krouzky-2017-2018 V případě dotazů volejte: 774 730 035, Nikola Hrivňáková

Rozsvícení stromu a zahájení adventu v Těšíně

04.12.2017 Na průběh celé akce se můžete podívat do naší fotogalerie.
TISKOVÁ ZPRÁVA
Advent v Těšíně
V pátek 1.12. se v Českém Těšíně zahájil advent a rozsvítil Vánoční strom. Dům dětí a mládeže ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města a pod záštitou Města Český Těšín připravilo pro občany a zejména pro žáky škol a jejich rodiče akci pod názvem „Advent v Těšíně“.
Díky projektu „Kaj indži inači-u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska.“ a finančních prostředků evropského fondu  Interreg V-A Česká republika - Polsko 2014-2020 mohl realizační tým vytvořit inovaci adventních akcí ve městě, jehož cílem bylo prezentovat tradice našeho regionu a vytvořit turistický produkt v co nejlepší kvalitě.  
Pracovníci DDM a českotěšínské školy ve spolupráci se spolky SRPŠ nabídli široké veřejnosti duchovní rozměr v době adventu a splnili cíl akce a společnou myšlenku – realizovat projekt ve spolupráci s několika subjekty.
Advent v Těšíně“ nabídl žákům, rodičům, pedagogům i návštěvníkům příjemné klima a prožitek při společném slavnostním rozsvícení Vánočního stromu, které zahájilo období adventu v našem městě. Odpoledne se na českotěšínském náměstí rozezněly tóny lidových slezských koled v podání kapely Bukóń z Jablunkova společně s programem všech základních škol včetně ZUŠ Pavla Kalety. Vystoupení se zúčastnilo 311 dětí MŠ a ZŠ.  Bohatý program byl doprovázen „Dětským jarmarkem“, Slezským krmášem a tvořivými dílničkami (workshopy) pro děti i dospělé, jejímiž lektory byli lidoví tvůrci našeho regionu i pedagogové školních zařízení. Celkem se zúčastnilo 350 zájemců o lidovou tvorbu v 12 dílničkách. Součástí celého dění byly i vánoční atrakce pro nejmenší Ježíškova pošta, Váhy, Zvonička, puzle a Betlém.
Rozsvícení vánočního stromu v letošním roce proběhlo za účasti vedení města a ředitelů hlavních organizátorů. Vánoční strom byl rozsvícen pomocí odpočítáváním všech zúčastněných a za zpěvu slezské koledy Dej pón Bóg wieczór v podání kapely Bukóń. Celá akce byla zakončena vyhlášením soutěže o NEJ vánoční strom.
Adventní program doprovázela po celou dobu průvodním slovem moderátorka Izabela Kapiasová z Českého rozhlasu Ostrava. Organizátoři  jsou spokojeni s průběhem akce, jelikož se opět po dlouhých letech sešli občané města v hojném počtu, aby společně zahájili advent v Českém Těšíně.
 
 

Naši partneři